Lasthållare Thule WingBar EVO - DAIHATSU TERIOS
Lasthållare Thule WingBar EVO - DAIHATSU TERIOS
- Nyttolast: 100 kg
- Taktyp: med öppen takreling
- Form: aluminiumprofil (vingformad)
- Färg: silver
- Antal Lasthållare: 2
- lämplig för DAIHATSU TERIOS
- årsmodell 11.05 -
- 98 % positiva omdömen
- Toppkvalitet
- snabba leveranser
- förstklassig rådgivning
Thule WingBar EVO - modern och nästan ljudlös
Thule WingBar EVO taklasthållaren av lätt aluminium för din DAIHATSU TERIOS ger en helt ny standard för minskat vindbuller och luftmotstånd tack vare sin vingformade design. Förutom den eleganta designen utmärker sig den här taklasthållaren av toppkvalitet, aerodynamik och stor lastkapacitet. DAIHATSU TERIOS taklasthållaren från märkestillverkaren Thule gör så du kan transportera din utrustning säkert, enkelt och med stil till målet. Tillbehör såsom takboxar, cykelhållare och skidhållare går lätt och snabbt att montera genom att bara skjutas in i det inbyggda T-spåret.
Den här taklasthållaren passar till din bil som har en öppen takreling. Din bil har öppen takreling om du kan gripa genom under relingen.
Thule WingBar EVO har förutom testerna i vindtunnel även utsatts för stränga säkerhets- och kvalitetstest och uppfyller City-Crash-normen.
Beroende på avståndet mellan monterade takräcken och fordonstaket kan användningen av solluckan ev. vara begränsad.
Bestäm dig för det perfekta takräcket för dina äventyrsresor redan idag – robust, pålitligt och enkelt att montera. Perfekt för resor, camping och transport – beställ redan idag och upplev maximal flexibilitet och komfort!
Här finns monteringsanvisningar på olika språk, efter artikeln flera kompletterande texter med monteringshjälp och extra bildmaterial som gör monteringen av produkten ännu lättare för dig.
Daihatsu, grundat 1907, är en japansk fordonstillverkare som är specialiserad på småbilar. Sedan 1998 hör företaget Daihatsu till Toyota-gruppen. Daihatsu-modeller är visserligen kända i Asien, men även i Europa finns det intressanta marknader att exploatera.
-
Daihatsu TERIOS (J2_, F7__)
-
BilmodellEffektÅrsmodell
-
- Bilmodell
- Daihatsu TERIOS (J2_, F7__) 1.3 VVT-i 4x4
- Effekt
- 63 kW / 86 PS
- Årsmodell
- 11.05 -
-
- Bilmodell
- Daihatsu TERIOS (J2_, F7__) 1.3 VVT-i LPG 4x4
- Effekt
- 63 kW / 86 PS
- Årsmodell
- 01.09 - 12.09
-
- Bilmodell
- Daihatsu TERIOS (J2_, F7__) 1.5 4x4
- Effekt
- 77 kW / 105 PS
- Årsmodell
- 05.06 -
-
- Bilmodell
- Daihatsu TERIOS (J2_, F7__) 1.5 LPG 4x4
- Effekt
- 77 kW / 105 PS
- Årsmodell
- 06.09 -
-
- Bilmodell
- Daihatsu TERIOS (J2_, F7__) 1.5 VVT-i (F700)
- Effekt
- 80 kW / 109 PS
- Årsmodell
- 12.06 - 10.10
-
- Bilmodell
- Daihatsu TERIOS (J2_, F7__) 1.5 VVT-i 4x4
- Effekt
- 75 kW / 102 PS
- Årsmodell
- 09.10 -
-
- Bilmodell
- Daihatsu TERIOS (J2_, F7__) 1.5 VVT-i RWD
- Effekt
- 75 kW / 102 PS
- Årsmodell
- 09.10 -
-
- Bilmodell
- Daihatsu TERIOS (J2_, F7__) 1.5 VVT-i RWD
- Effekt
- 77 kW / 105 PS
- Årsmodell
- 11.05 -
-
Säkert och transparent: GPSR-kompatibel tillverkarinformation. I enlighet med den nya EU-förordningen GPSR hittar du här all viktig information om tillverkaren av denna produkt. Detta inkluderar kontaktuppgifter som ger dig direkt tillgång till tillverkaren vid frågor eller problem. För oss är det viktigt att du som kund alltid har tillgång till all relevant information.
- Thule Sweden AB
- Box 69
- 335 04 Hillerstorp
- Jönköpings län
- Sweden



