Erich Jaeger Elsats 13-polig Top-tronic specifik - OPEL ANTARA A
Erich Jaeger Elsats 13-polig Top-tronic specifik - OPEL ANTARA A
- Aktivering krävs: Nej
- Avstängning av parkeringshjälpen: Nej
- lämplig för OPEL ANTARA A
- Årsmodell 08.06 - 12.10
- 98 % positiva omdömen
- Toppkvalitet
- snabba leveranser
- förstklassig rådgivning
- dragkroksförberedelsen består av en förberedd 12-polig stickkontakt, som sitter under bilen till höger bredvid reservhjulet
Letar du efter en specifik elsats, som passar till dinOPEL ANTARA A? Då är denna 13-poliga elsats från Erich Jaeger precis rätt. En defekt släpblinker indikeras på den här 13-poliga Top Tronic elsatsen av fordonets egna blinkkontroll genom en ökning av blinkfrekvensen.
Vi har en anvisning för er! Använd knappen vid instrumentpanelen för att deaktivera parkeringshjälpen på er OPEL ANTARA A vid släpvagnsdrift. Fordonsspecifika kontakter av hög kvalitet, anpassade kabellängder och kabelfärger liksom en utförlig OPEL ANTARA A monteringsanvisning medföljer elsatsen. Elsatsen monteras uteslutande i bagageutrymmet och behöver permanent-el (klämma 30) till styrdonet för släpet baktill i bilen. En kabelgenomföring som passar till den fordonsspecifika 13-poliga elsatsen finns redan i er OPEL ANTARA A. Därför behöver ni inte borra hål genom bakplåten på bilen vid monteringen.
Med utvidgningssatsen 107650 kan släpvagnsuttaget uppgraderas till permanentplus så att man kan ansluta strömförbrukare i släpvagnen. Beställ då helt enkelt utvidgningssatsen.
Här finns monteringsanvisningar på olika språk, efter artikeln flera kompletterande texter med monteringshjälp och extra bildmaterial som gör monteringen av produkten ännu lättare för dig.
Adam Opel AG är en tysk biltillverkare som sedan 2021 hör till det nederländska automobilholding Stellantis N.V., som bildats genom en fusion mellan FCA och PSA.
-
Opel ANTARA A (L07)
-
BilmodellEffektÅrsmodell
-
- Bilmodell
- Opel ANTARA A (L07) 2.4 LPG
- Effekt
- 103 kW / 140 PS
- Årsmodell
- 10.08 - 08.10
-
- Bilmodell
- Opel ANTARA A (L07) 2.4 LPG 4x4
- Effekt
- 103 kW / 140 PS
- Årsmodell
- 08.06 - 12.10
-
Säkert och transparent: GPSR-kompatibel tillverkarinformation. I enlighet med den nya EU-förordningen GPSR hittar du här all viktig information om tillverkaren av denna produkt. Detta inkluderar kontaktuppgifter som ger dig direkt tillgång till tillverkaren vid frågor eller problem. För oss är det viktigt att du som kund alltid har tillgång till all relevant information.
- Erich Jaeger GmbH + Co. KG
- Strassheimer Str. 10
- 61169 Friedberg
- Hessen
- Germany



