Erich Jaeger Elsats 13-polig relä specifik - NISSAN QASHQAI II
Erich Jaeger Elsats 13-polig relä specifik - NISSAN QASHQAI II
- Aktivering krävs: Nej
- Avstängning av parkeringshjälpen: Nej
- lämplig för NISSAN QASHQAI II
- Årsmodell 11.13 - 08.18
- 98 % positiva omdömen
- Toppkvalitet
- snabba leveranser
- förstklassig rådgivning
Denna 13-poliga Erich Jaeger elsats levereras speciellt för er NISSAN QASHQAI II. Släpets blinkerfunktion visas med denna 13-poliga elsats med fordonets egna kontrollampa (C2) på instrumentbrädan. På din NISSAN QASHQAI II behöver du inte låta frikoppla kontrollampan för släpet.
Vårt tips! Om din NISSAN QASHQAI II har parkeringshjälp så kan den stängas av med en knapp på instrumentpanelen vid släpvagnsdrift. Fordonsspecifika kontakter av hög kvalitet, anpassade kabellängder och kabelfärger liksom en utförlig NISSAN QASHQAI II monteringsanvisning medföljer elsatsen. Elsatsen monteras uteslutande i bagageutrymmet och behöver permanent-el (klämma 30) till styrdonet för släpet baktill i bilen. På er NISSAN QASHQAI II finns det redan en fordonsspecifik kabelgenomföring, som används av den fordonsspecifika 13-poliga elsatsen. Därför behöver man inte borra i fordonets bakplåt.
Utöver det ingående permanentplus (för att driva elektriska förbrukare i släpvagnen) kan släpvagnsuttaget utvidgas för laddning av separat batteri i släpvagnen (laddledning). Beställ då samtidigt utvidgningssatsen 139243.
Här finns monteringsanvisningar på olika språk, efter artikeln flera kompletterande texter med monteringshjälp och extra bildmaterial som gör monteringen av produkten ännu lättare för dig.
Biltillverkaren Nissan, som grundades 1933, har cirka 183 000 medarbetare i hela världen. Sedan 1999 samarbetar Nissan med Renault i ett strategiskt partnerskap. Ur denna fusion skapades Renault-Nissan-alliansen, som är förbunden med Daimler AG (Mercedes-Benz) sedan 2010.
-
Nissan QASHQAI II (J11, J11_)
-
BilmodellEffektÅrsmodell
-
- Bilmodell
- Nissan QASHQAI II (J11, J11_) 1.2 DIG-T
- Effekt
- 85 kW / 116 PS
- Årsmodell
- 11.13 - 08.18
-
- Bilmodell
- Nissan QASHQAI II (J11, J11_) 1.5 dCi
- Effekt
- 81 kW / 110 PS
- Årsmodell
- 11.13 - 08.18
-
- Bilmodell
- Nissan QASHQAI II (J11, J11_) 1.6 DIG-T
- Effekt
- 120 kW / 163 PS
- Årsmodell
- 02.14 - 08.18
-
- Bilmodell
- Nissan QASHQAI II (J11, J11_) 1.6 dCi
- Effekt
- 96 kW / 130 PS
- Årsmodell
- 11.13 - 08.18
-
- Bilmodell
- Nissan QASHQAI II (J11, J11_) 1.6 dCi ALL MODE 4x4-i
- Effekt
- 96 kW / 130 PS
- Årsmodell
- 11.13 - 08.18
-
Säkert och transparent: GPSR-kompatibel tillverkarinformation. I enlighet med den nya EU-förordningen GPSR hittar du här all viktig information om tillverkaren av denna produkt. Detta inkluderar kontaktuppgifter som ger dig direkt tillgång till tillverkaren vid frågor eller problem. För oss är det viktigt att du som kund alltid har tillgång till all relevant information.
- Erich Jaeger GmbH + Co. KG
- Strassheimer Str. 10
- 61169 Friedberg
- Hessen
- Germany



