Meny
Vyberte vozidlo, aby ste sa uistili, že výrobok sedí.
Välj ett fordon
Art.-nr: 153194-13608-1

TowTec Elsats 7-polig Databuss specifik - VW GOLF ALLTRACK VII Variant

Art.-nr: 153194-13608-1

TowTec Elsats 7-polig Databuss specifik - VW GOLF ALLTRACK VII Variant

  • Aktivering krävs: Ja
  • Avstängning av parkeringshjälpen: Ja
  • lämplig för VW GOLF ALLTRACK VII Variant
  • Årsmodell 12.14 - 08.20
TowTec
Du sparar 26%
Pris cirka 2 695,00 kr 1 987,99 kr
inkl. 25% moms plus frakt från 127,50 kr
i lager
  • 98 % positiva omdömen
  • Toppkvalitet
  • snabba leveranser
  • förstklassig rådgivning
Datablad
Tillverkare
TowTec
Antal poler
7-polig
Elsatstyp
specifik
fordonsspecifik kontakt
Ja
Elsatsvariant
Databuss
montering av C2-indikator
Nej
Montagetid 1
1,5 h
Aktivering nödvändig
Ja
Parctronic-avstängning
Ja
LED släp utan förmotstånd möjlig
Ja
Dimbakljusavstängning
Ja
Batteriplus integrerat, kontakt 9
Nej
Batteriplus utbyggbar
Nej
Laddningsledning integrerad, kontakt 10
Nej
Laddningsledning utbyggbar
Nej
Förmonterat eluttag
Nej
Demontering stötfångare krävs
Ja
Installation endast i fordonets bakdel
Nej
Kabelgenomföring finns i bilen
Ja
Spänning [V]
12
Vikt
1,05 kg
1 De angivna monteringstiderna för dragkrokar och elsatser gäller enbart det egentliga monteringsarbetet av produkten. Nödvändiga extraarbeten som t.ex. borttagande av stötfångaren kan variera från bil till bil och är därför inte medtagna i tidsangivelsen.
Produktfakta

Från tillverkaren TowTec kommer denna speciella 7-poliga elsats för er VW GOLF ALLTRACK VII Variant. När den 7poliga elsatsen integrerats i databussystemet i er VW GOLF ALLTRACK VII Variant, indikerar den på ett tillförlitligt sätt via bilens eget system om det är något fel på släpets belysning. Efter montering av den elsatsen måste bilen ställas in på släpvagnsdrift.

Med hjälp av den 7 poliga elsatsen CAN-bus modul regleras frånkopplingen av den fabriksmonterade parkeringshjälpen på din VW GOLF ALLTRACK VII Variant automatiskt. Denna elsats toppar med en förstklassig, fordonsspecifik kontakt, anpassade kabellängder och -färger och en detaljerad VW GOLF ALLTRACK VII Variant monteringsanvisning. På er VW GOLF ALLTRACK VII Variant finns det redan en fordonsspecifik kabelgenomföring, som används av den fordonsspecifika 7-poliga elsatsen. Därför behöver man inte borra i fordonets bakplåt.

Passande tillbehör för TowTec Elsats 7-polig Databuss specifik (1)
    Monteringsanvisningar

    Här finns monteringsanvisningar på olika språk, efter artikeln flera kompletterande texter med monteringshjälp och extra bildmaterial som gör monteringen av produkten ännu lättare för dig.

    Bedömningar
    • (0)
    • (0)
    • (0)
    • (0)
    • (0)
    Betsätt den här artikeln!

    Här har du möjlighet att ge ett omdöme om den här produkten. Det ger värdefull information till andra som är intresserade av samma produkt när de köper.

    Det finns ännu ingen bedömning av den här produkten

    På den här platsen har du möjlighet att dokumentera dina åsikter och erfarenheter av den här produkten.
    På så sätt får andra intresserade värdefull information vid ett köp.

    lämpliga fordon

    Volkswagen AG (VW AG) har sitt säte i Wolfsburg, och VW är det viktigaste märket i portföljen. Andra märken är Skoda, Seat, Scania, Porsche, MAN, Lamborghini, Ducati, Bugatti, Bentley och Audi. Därmed är VW marknadsledande i Europa, men internationellt ligger de bakom Toyota.

    • VW GOLF ALLTRACK VII Variant (BA5, BV5)
      • Bilmodell
        Effekt
        Årsmodell
      • Bilmodell
        VW GOLF ALLTRACK VII Variant (BA5, BV5) 1.6 TDI 4motion
        Effekt
        81 kW / 110 PS
        Årsmodell
        12.14 - 03.17
      • Bilmodell
        VW GOLF ALLTRACK VII Variant (BA5, BV5) 1.8 TSI 4motion
        Effekt
        132 kW / 180 PS
        Årsmodell
        12.14 - 08.20
      • Bilmodell
        VW GOLF ALLTRACK VII Variant (BA5, BV5) 2.0 TDI 4motion
        Effekt
        110 kW / 150 PS
        Årsmodell
        12.14 - 08.20
      • Bilmodell
        VW GOLF ALLTRACK VII Variant (BA5, BV5) 2.0 TDI 4motion
        Effekt
        135 kW / 184 PS
        Årsmodell
        12.14 - 08.20
    Information från tillverkaren

    Säkert och transparent: GPSR-kompatibel tillverkarinformation. I enlighet med den nya EU-förordningen GPSR hittar du här all viktig information om tillverkaren av denna produkt. Detta inkluderar kontaktuppgifter som ger dig direkt tillgång till tillverkaren vid frågor eller problem. För oss är det viktigt att du som kund alltid har tillgång till all relevant information.

    Adress
    • BoldR Group GmbH
    • Am Eichberg Flauer 1
    • 07338 Leutenberg / OT Munschwitz
    • Thuringia
    • Germany