TowTec Elsats 13-polig Summer specifik - MITSUBISHI ECLIPSE CROSS
TowTec Elsats 13-polig Summer specifik - MITSUBISHI ECLIPSE CROSS
- Aktivering krävs: Nej
- Avstängning av parkeringshjälpen: Nej
- lämplig för MITSUBISHI ECLIPSE CROSS
- Årsmodell 02.21 -
- 98 % positiva omdömen
- Toppkvalitet
- snabba leveranser
- förstklassig rådgivning
Letar du efter en specifik elsats, som passar till dinMITSUBISHI ECLIPSE CROSS? Då är denna 13-poliga elsats från TowTec precis rätt. En akustisk signal varnar om en blinker i släpet inte fungerar om man har den här 13-poliga summer-elsatsen.
Vårt tips! Om din MITSUBISHI ECLIPSE CROSS har parkeringshjälp så kan den stängas av med en knapp på instrumentpanelen vid släpvagnsdrift. Fordonsspecifika kontakter av hög kvalitet, anpassade kabellängder och kabelfärger liksom en utförlig MITSUBISHI ECLIPSE CROSS monteringsanvisning medföljer elsatsen. Elsatsen monteras uteslutande i bagageutrymmet och behöver permanent-el (klämma 30) till styrdonet för släpet baktill i bilen. Kablarna behöver inte anslutas var för sig till släpvagnsuttaget eftersom elsatsen redan har ett förberett uttag.
Du har möjligheten att uppgradera släpvagnsuttaget för drift av elektriska förbrukare under släpvagnsdriften (permanentplus) och även för laddning av ett släpvagnsbatteri (laddledning). För permanentplus-funktionen behövs utvidgningssatsen 107650. Till denna utvidgningssats 139243 finns det en uppgraderingslösning för permanentplus och laddledning, som kan fås separat.
Här finns monteringsanvisningar på olika språk, efter artikeln flera kompletterande texter med monteringshjälp och extra bildmaterial som gör monteringen av produkten ännu lättare för dig.
Mitsubishi är officiellt känt under märkesnamnet Mitsubishi Motors och har cirka 33 000 medarbetare i hela världen. Under märket Mitsubishi är över 200 företag anslutna och företaget med säte i Tokyo räknas som den sjätte största fordonsproducenten i Japan.
-
Mitsubishi ECLIPSE CROSS (GK_, GL_)
-
BilmodellEffektÅrsmodell
-
- Bilmodell
- Mitsubishi ECLIPSE CROSS (GK_, GL_) 1.5 (GK1W)
- Effekt
- 110 kW / 150 PS
- Årsmodell
- 10.17 -
-
- Bilmodell
- Mitsubishi ECLIPSE CROSS (GK_, GL_) 1.5 4WD (GK1W)
- Effekt
- 110 kW / 150 PS
- Årsmodell
- 10.17 -
-
- Bilmodell
- Mitsubishi ECLIPSE CROSS (GK_, GL_) 1.5 T-Mivec
- Effekt
- 120 kW / 163 PS
- Årsmodell
- 10.17 -
-
- Bilmodell
- Mitsubishi ECLIPSE CROSS (GK_, GL_) 1.5 T-Mivec 4WD
- Effekt
- 120 kW / 163 PS
- Årsmodell
- 10.17 -
-
- Bilmodell
- Mitsubishi ECLIPSE CROSS (GK_, GL_) 1.5 T-Mivec 4WD (GK1W)
- Effekt
- 112 kW / 152 PS
- Årsmodell
- 10.17 -
-
- Bilmodell
- Mitsubishi ECLIPSE CROSS (GK_, GL_) 2.0
- Effekt
- 110 kW / 150 PS
- Årsmodell
- 05.18 -
-
- Bilmodell
- Mitsubishi ECLIPSE CROSS (GK_, GL_) 2.2 DiD 4WD (GK9W)
- Effekt
- 109 kW / 148 PS
- Årsmodell
- 03.19 -
-
- Bilmodell
- Mitsubishi ECLIPSE CROSS (GK_, GL_) Plug-in Hybrid 4WD (GL3W)
- Effekt
- 138 kW / 188 PS
- Årsmodell
- 01.21 -
-
Säkert och transparent: GPSR-kompatibel tillverkarinformation. I enlighet med den nya EU-förordningen GPSR hittar du här all viktig information om tillverkaren av denna produkt. Detta inkluderar kontaktuppgifter som ger dig direkt tillgång till tillverkaren vid frågor eller problem. För oss är det viktigt att du som kund alltid har tillgång till all relevant information.
- BoldR Group GmbH
- Am Eichberg Flauer 1
- 07338 Leutenberg / OT Munschwitz
- Thuringia
- Germany



