TowCar Dragbalk med 2-håls flänskula - TOYOTA AVENSIS Kombi
TowCar Dragbalk med 2-håls flänskula - TOYOTA AVENSIS Kombi
- 98 % positiva omdömen
- Toppkvalitet
- snabba leveranser
- förstklassig rådgivning
- Eventuellt måste man borra hål i ramen vid monteringen av dragbalken. För detta krävs tillstånd från tillverkaren
2-håls dragbalk från TowCar passar till din TOYOTA AVENSIS Kombi . Artikeln ZB7354 är nödvändig för att sätta in en 4-håls flänskula, en bygelkoppling eller ett utbytessystem. Som speciell draganordning från Aragon gäller dragstången med 2-håls-flänskula system C, som är lämplig för alla TOYOTA AVENSIS Kombi-fordon.
Det speciella med den här dragkroken är att den klarar en stödlast på 210 kg och en släpvikt på upp till 3500 kg. Det maximala D-värdet ligger enligt TowCar på 17.2 kN.
Man behöver inte göra någon utskärning i stötfångaren för dragkrokens kulstång.
Denna TOYOTA AVENSIS Kombi dragkrok är planerad för att bära cykelhållare. Lämpliga sådana finns i kategorin "Cykelhållare".
Den beställda varan innehåller en utförlig monteringsanvisning från TowCar. Den här dragkroken är dopplackerad. Med dopplackeringen skyddas dragkroken genom att doppas i en speciellt strapatstålig lack som skyddar dragkroken mot korrosion.
Parkeringshjälpen kan uppfatta den här dragbalken med 2 hål som ett hinder vid backning om den befinner sig inom sensorernas detektionsområde. Beakta även fordonstillverkarens anvisningar och krav för eftermontering av dragkrok. Den informationen finns i fordonets instruktionsbok
Här finns monteringsanvisningar på olika språk, efter artikeln flera kompletterande texter med monteringshjälp och extra bildmaterial som gör monteringen av produkten ännu lättare för dig.
Säkert och transparent: GPSR-kompatibel tillverkarinformation. I enlighet med den nya EU-förordningen GPSR hittar du här all viktig information om tillverkaren av denna produkt. Detta inkluderar kontaktuppgifter som ger dig direkt tillgång till tillverkaren vid frågor eller problem. För oss är det viktigt att du som kund alltid har tillgång till all relevant information.
- Enganches y Remolques Aragón S.L
- Pol. Ind. Malpica 77
- 50016 Zaragoza
- Aragón
- Spain



