Oris dragkrok fast inkl. TowTec elsats 7polig universal - VW NEW BEETLE
Oris dragkrok fast inkl. TowTec elsats 7polig universal - VW NEW BEETLE
- Dragkroksvariant: med påskruvad kula
- Släpvagnsvikt: 1600 kg
- Stödlast: 75 kg
- Elsatstyp: Utan blinkerövervakning
- lämplig för VW NEW BEETLE
- årsmodell 01.98 - 07.05
- 98 % positiva omdömen
- Toppkvalitet
- snabba leveranser
- förstklassig rådgivning
Med vår flik "Monteringsbilder" gör vi det ännu lättare för dig att få en bild av hur din nya dragkrok kommer att se ut på din VW NEW BEETLE. Du ser bilder av före/efter med och utan monterad dragkrok. För avtagbara dragkrokar visar vi även bilder med avtaget kulhuvud. Då kan du själv avgöra om man ser urtaget i stötfångaren (om det finns) på din VW NEW BEETLE eller inte.
Beställ komplettsatsen nu
Dragkrok-komplettsats för din VW NEW BEETLE : fast med 7-polig el-anslutning bestående av en fast dragkrok från Oris och den nödvändiga 7-poliga elsatsen förbereder din bil idealiskt för alla utmaningar. Just för din VW NEW BEETLE konstruerades dragkroken och el-anslutningen för att dra ett släp på upp till 1600 kg.
Bilen behöver inte kontrolleras av bilprovningen efter monteringen av komplettsatsen. Det behövs heller ingen notering i fordonsdokumenten på din VW NEW BEETLE . Glöm inte anvisningarna som finns i bilens instruktionsbok! Vid backning eller fickparkering kan parkeringshjälpens sensorer störas av den fasta släpvagnskopplingens kulhuvud. Kulhuvudet ligger inom sensorernas mätområde och uppfattas därmed som ett permanent hinder. Till bilar med parkeringshjälp rekommenderar vi en avtagbar dragkrok.
Med den här komplettsatsen får du allt som behövs, från den minsta lilla skruven till monteringsanvisningen för att montera en dragkrok på din VW NEW BEETLE.
Här finns monteringsanvisningar på olika språk, efter artikeln flera kompletterande texter med monteringshjälp och extra bildmaterial som gör monteringen av produkten ännu lättare för dig.
VW är huvudmärket inom Volkswagen AG (VW AG). VW AG:s huvudsäte är den tyska staden Wolfsburg. Med de egna fordonsmärkena Audi, Bentley, Bugatti, Ducati, Lamborghini, MAN, Porsche, Scania, Seat och Skoda är VW den största biltillverkaren i Europa. Globalt ligger VW AG för tillfället på plats 2 bakom Toyota.
-
VW NEW BEETLE (9C1, 1C1)
-
BilmodellEffektÅrsmodell
-
- Bilmodell
- VW NEW BEETLE (9C1, 1C1) 1.4
- Effekt
- 55 kW / 75 PS
- Årsmodell
- 11.01 - 09.10
-
- Bilmodell
- VW NEW BEETLE (9C1, 1C1) 1.6
- Effekt
- 75 kW / 102 PS
- Årsmodell
- 06.00 - 09.10
-
- Bilmodell
- VW NEW BEETLE (9C1, 1C1) 1.8 T
- Effekt
- 110 kW / 150 PS
- Årsmodell
- 10.99 - 09.10
-
- Bilmodell
- VW NEW BEETLE (9C1, 1C1) 1.9 TDI
- Effekt
- 74 kW / 101 PS
- Årsmodell
- 02.01 - 09.10
-
- Bilmodell
- VW NEW BEETLE (9C1, 1C1) 2.0
- Effekt
- 85 kW / 115 PS
- Årsmodell
- 01.98 - 09.10
-
- Bilmodell
- VW NEW BEETLE (9C1, 1C1) 2.3 V5
- Effekt
- 125 kW / 170 PS
- Årsmodell
- 10.00 - 09.10
-
Säkert och transparent: GPSR-kompatibel tillverkarinformation. I enlighet med den nya EU-förordningen GPSR hittar du här all viktig information om tillverkaren av denna produkt. Detta inkluderar kontaktuppgifter som ger dig direkt tillgång till tillverkaren vid frågor eller problem. För oss är det viktigt att du som kund alltid har tillgång till all relevant information.
- BoldR Group GmbH
- Am Eichberg Flauer 1
- 07338 Leutenberg / OT Munschwitz
- Thuringia
- Germany
- ACPS Automotive Services GmbH
- Regioparkring 1
- 41199 Mönchengladbach
- Nordrhein-Westfalen
- Germany



