Lasthållare Menabo Omega Plus - TOYOTA HILUX VII Pick-up
Lasthållare Menabo Omega Plus - TOYOTA HILUX VII Pick-up
- Nyttolast: 50 kg
- Taktyp: utan speciella fästen för takräcke
- Form: aluminiumprofil (vingformad)
- Färg: silver
- Antal Lasthållare: 2
- lämplig för TOYOTA HILUX VII Pick-up
- årsmodell 02.12 - 05.15
- 98 % positiva omdömen
- Toppkvalitet
- snabba leveranser
- förstklassig rådgivning
Menabo Omega Plus - aerodynamiskt, robust och perfekt för effektiv transport på TOYOTA HILUX VII Pick-up.
Takräcket Menabo Omega Plus kombinerar modern design med funktionalitet. Takräcket är tillverkat av kvalitetsaluminium som inte bara ger en extremt stabil lättviktskonstruktion utan även har en aerodynamisk vingform som minskar luftmotstånd och vindbrus. Den praktiska T-spårsskenan ger smidig tillbehörsmontering och den moderna designen ger TOYOTA HILUX VII Pick-up ett snyggt, sportigt utseende.
Den här taklasthållaren har tagits fram speciellt för din bil utan speciellt taklasthållarfäste (t.ex. utan fästpunkter, dropplist, T-profil eller takreling).
Med tilbehörsartikeln 136418, som du kan beställa samtidigt blir taklasthållaren låsbar.
Perfekt för smidig transport av bagage, cyklar och andra utrustningar, Menabo Omega Plus är den perfekta lösningen för alla som värderar stil, effektivitet och mångsidighet.
Praktiska tilläggsprodukter för Menabo Omega Plus-takräcken finns under ”Passande tillbehör” för ännu flexiblare och optimalare användning!
Takräcket är inte lämpligt för användning med taktält.
Beroende på avståndet mellan monterade takräcken och fordonstaket kan användningen av solluckan ev. vara begränsad.
Bestäm dig för det perfekta takräcket för dina äventyrsresor redan idag – robust, pålitligt och enkelt att montera. Perfekt för resor, camping och transport – beställ redan idag och upplev maximal flexibilitet och komfort!
Här finns monteringsanvisningar på olika språk, efter artikeln flera kompletterande texter med monteringshjälp och extra bildmaterial som gör monteringen av produkten ännu lättare för dig.
Toyota är marknadsledande på bilar i hela världen och har över 300 000 medarbetare. Toyota-gruppen omfattar märken som Scion, Lexus, Hino och Daihatsu. Därtill kommer taktiskt samarbete med Isuzu och Subaru.
-
Toyota HILUX VII Pick-up (_N1_, _N2_, _N3_)
-
BilmodellEffektÅrsmodell
-
- Bilmodell
- Toyota HILUX VII Pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 2.7 CNG (TGN16)
- Effekt
- 118 kW / 160 PS
- Årsmodell
- 08.12 - 05.15
-
- Bilmodell
- Toyota HILUX VII Pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 2.7 Flex (TGN16)
- Effekt
- 120 kW / 163 PS
- Årsmodell
- 02.12 - 05.15
-
- Bilmodell
- Toyota HILUX VII Pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 3.0 Tdi (KUN16)
- Effekt
- 130 kW / 177 PS
- Årsmodell
- 06.13 - 05.15
-
- Bilmodell
- Toyota HILUX VII Pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 3.0 Tdi 4x4 (KUN26)
- Effekt
- 130 kW / 177 PS
- Årsmodell
- 06.13 - 05.15
-
Säkert och transparent: GPSR-kompatibel tillverkarinformation. I enlighet med den nya EU-förordningen GPSR hittar du här all viktig information om tillverkaren av denna produkt. Detta inkluderar kontaktuppgifter som ger dig direkt tillgång till tillverkaren vid frågor eller problem. För oss är det viktigt att du som kund alltid har tillgång till all relevant information.
- FLLI MENABÒ SRL
- Via 8 Marzo 3
- 42025 Cavriago
- Emilia-Romagna
- Italy



