GDW dragkrok fast inkl. TowTec elsats 7polig specifik - DACIA SANDERO III
GDW dragkrok fast inkl. TowTec elsats 7polig specifik - DACIA SANDERO III
- Dragkroksvariant: med påskruvad kula
- Släpvagnsvikt: 1200 kg
- Stödlast: 80 kg
- Elsatstyp: Top-tronic
- lämplig för DACIA SANDERO III
- årsmodell 01.21 -
- 98 % positiva omdömen
- Toppkvalitet
- snabba leveranser
- förstklassig rådgivning
Med vår flik "Monteringsbilder" gör vi det ännu lättare för dig att få en bild av hur din nya dragkrok kommer att se ut på din DACIA SANDERO III. Du ser bilder av före/efter med och utan monterad dragkrok. För avtagbara dragkrokar visar vi även bilder med avtaget kulhuvud. Då kan du själv avgöra om man ser urtaget i stötfångaren (om det finns) på din DACIA SANDERO III eller inte.
Beställ komplettsatsen nu- passar även Stepway-modeller
Dragkrok-komplettsats för din DACIA SANDERO III : fast med 7-polig el-anslutning bestående av en fast dragkrok från GDW och den nödvändiga 7-poliga elsatsen förbereder din bil idealiskt för alla utmaningar. El-anslutning och dragkrok konstrueras exakt till din DACIA SANDERO III. Släp med en vikt upp till 1200 kg kan dras med den.
Ingen kontroll hos bilprovningen eller någon notering i fordonsdokumenten för din DACIA SANDERO III behövs. Anvisningarna från biltillverkaren i bilens instruktionsbok måste beaktas. Den fasta dragkrokens kula kan störa parkeringshjälpens sensorer. Om kulhuvudet ligger inom registreringsområdet kan det uppfattas som ett hinder när man backar. Till bilar med parkeringssensorer rekommenderar vi en avtagbar dragkrok.
Med denna komplettsats får du allt du behöver, från skruvar till monteringsanvisning, för att montera en dragkrok på din DACIA SANDERO III.
Här finns monteringsanvisningar på olika språk, efter artikeln flera kompletterande texter med monteringshjälp och extra bildmaterial som gör monteringen av produkten ännu lättare för dig.
Fordonstillverkaren Dacia är ett dotterföretag till Renault och var tidigare främst närvarande i Östeuropa. Företaget har dock numera två fabriker i Rumänien och producerar allt mer även för de västeuropeiska kunderna. Distributionen av billiga fordon har tagits över av Renaults auktoriserade återförsäljare.
-
Dacia SANDERO III
-
BilmodellEffektÅrsmodell
-
- Bilmodell
- Dacia SANDERO III 1.0 SCe 65
- Effekt
- 49 kW / 67 PS
- Årsmodell
- 01.21 -
-
- Bilmodell
- Dacia SANDERO III 1.0 TCe 100
- Effekt
- 74 kW / 101 PS
- Årsmodell
- 01.21 -
-
- Bilmodell
- Dacia SANDERO III 1.0 TCe 110
- Effekt
- 81 kW / 110 PS
- Årsmodell
- 07.22 -
-
- Bilmodell
- Dacia SANDERO III 1.0 TCe 90
- Effekt
- 67 kW / 91 PS
- Årsmodell
- 01.21 -
-
Säkert och transparent: GPSR-kompatibel tillverkarinformation. I enlighet med den nya EU-förordningen GPSR hittar du här all viktig information om tillverkaren av denna produkt. Detta inkluderar kontaktuppgifter som ger dig direkt tillgång till tillverkaren vid frågor eller problem. För oss är det viktigt att du som kund alltid har tillgång till all relevant information.
- BoldR Group GmbH
- Am Eichberg Flauer 1
- 07338 Leutenberg / OT Munschwitz
- Thuringia
- Germany
- GDW nv
- Hoogmolenwegel 23
- 8790 Waregem
- Vlaams Gewest
- Belgium



