Erich Jaeger Elsats 13-polig Databuss specifik - BMW 2 Coupé
Erich Jaeger Elsats 13-polig Databuss specifik - BMW 2 Coupé
- Aktivering krävs: Ja
- Avstängning av parkeringshjälpen: Ja
- lämplig för BMW 2 Coupé
- Årsmodell 03.14 - 06.21
- 98 % positiva omdömen
- Toppkvalitet
- snabba leveranser
- förstklassig rådgivning
Denna 13-poliga elsats från Erich Jaeger levereras fordonsspecifikt för er BMW 2 Coupé . Den här 13-poliga elsatsen är så enkel man kan tänka sig att hantera: Den känns igen av databussystemet i er BMW 2 Coupé och är efter kodning av bilen klar att använda i släpvagnsdrift. Från och med nu talar elsatsen, via fordonets eget system, om för er om det skulle vara något fel på släpvagnens belysning.
Den 13 poliga elsatsen CAN-bus modul ser till att den fabriksmonterade parkeringshjälpen i din BMW 2 Coupé stänger av sig själv. Det förberedda uttaget i elsatsen gör att man inte behöver ansluta de olika kablarna separat till släpvagnsuttaget.
Utöver det ingående permanentplus (för att driva elektriska förbrukare i släpvagnen) kan släpvagnsuttaget utvidgas för laddning av separat batteri i släpvagnen (laddledning). Beställ då samtidigt utvidgningssatsen 139243.
Här finns monteringsanvisningar på olika språk, efter artikeln flera kompletterande texter med monteringshjälp och extra bildmaterial som gör monteringen av produkten ännu lättare för dig.
Det bayerska företaget BMW tillhör de mest kända bil- och motorcykeltillverkarna i världen. Oavsett om det rör sig om småbilar eller lyxlimousiner – tack vare olika märken som BMW, MINI och Rolls-Royce åtnjuter BMW Group ett gott anseende vad det gäller produktmångfalden. Den traditionsrika koncernen med den blåvita logotypen firar dessutom stora framgångar inom motorsport.
-
BMW 2 Coupé (F22, F87)
-
BilmodellEffektÅrsmodell
-
- Bilmodell
- BMW 2 Coupé (F22, F87) 220 d
- Effekt
- 135 kW / 184 PS
- Årsmodell
- 10.13 - 06.17
-
- Bilmodell
- BMW 2 Coupé (F22, F87) 220 d
- Effekt
- 147 kW / 200 PS
- Årsmodell
- 10.12 - 11.14
-
- Bilmodell
- BMW 2 Coupé (F22, F87) 220 i
- Effekt
- 135 kW / 184 PS
- Årsmodell
- 10.13 - 06.21
-
- Bilmodell
- BMW 2 Coupé (F22, F87) 225 d
- Effekt
- 160 kW / 218 PS
- Årsmodell
- 01.14 - 06.17
-
- Bilmodell
- BMW 2 Coupé (F22, F87) M 235 i
- Effekt
- 240 kW / 326 PS
- Årsmodell
- 10.13 - 06.16
-
Säkert och transparent: GPSR-kompatibel tillverkarinformation. I enlighet med den nya EU-förordningen GPSR hittar du här all viktig information om tillverkaren av denna produkt. Detta inkluderar kontaktuppgifter som ger dig direkt tillgång till tillverkaren vid frågor eller problem. För oss är det viktigt att du som kund alltid har tillgång till all relevant information.
- Erich Jaeger GmbH + Co. KG
- Strassheimer Str. 10
- 61169 Friedberg
- Hessen
- Germany



