Meny
Vyberte vozidlo, aby ste sa uistili, že výrobok sedí.
Välj ett fordon
Art.-nr: 196457-40683-1

ECS Elsats 13-polig Top-tronic specifik - ISUZU D-MAX III

Art.-nr: 196457-40683-1

ECS Elsats 13-polig Top-tronic specifik - ISUZU D-MAX III

  • Aktivering krävs: Nej
  • Avstängning av parkeringshjälpen: Nej
  • lämplig för ISUZU D-MAX III
  • Årsmodell 11.19 -
ECS
Du sparar 31%
Pris cirka 4 048,00 kr 2 787,99 kr
inkl. 25% moms plus frakt från 127,50 kr
i lager
  • 98 % positiva omdömen
  • Toppkvalitet
  • snabba leveranser
  • förstklassig rådgivning
Datablad
Tillverkare
ECS
Antal poler
13-polig
Elsatstyp
specifik
fordonsspecifik kontakt
Ja
Elsatsvariant
Top-tronic
Montagetid 1
1,0 h
Aktivering nödvändig
Nej
Parctronic-avstängning
Nej
LED släp utan förmotstånd möjlig
Ja
Dimbakljusavstängning
Ja
Batteriplus integrerat, kontakt 9
Ja
Batteriplus utbyggbar
Nej
Laddningsledning integrerad, kontakt 10
Ja
Laddningsledning utbyggbar
Nej
Förmonterat eluttag
Ja
Demontering stötfångare krävs
Nej
Installation endast i fordonets bakdel
Ja
Kabelgenomföring finns i bilen
Ja
Spänning [V]
12
Vikt
1,00 kg
1 De angivna monteringstiderna för dragkrokar och elsatser gäller enbart det egentliga monteringsarbetet av produkten. Nödvändiga extraarbeten som t.ex. borttagande av stötfångaren kan variera från bil till bil och är därför inte medtagna i tidsangivelsen.
Produktfakta

Denna 13-poliga elsats från ECS levereras fordonsspecifikt för er ISUZU D-MAX III . Med den här 13-poliga Top Tronic elsatsen indikeras alltid en defekt blinker på släpet. Med den integrerade blink-kontrollen på er bil ökar i det fallet blinkfrekvensen.

Vårt tips! Om din ISUZU D-MAX III har parkeringshjälp så kan den stängas av med en knapp på instrumentpanelen vid släpvagnsdrift. Fordonsspecifika kontakter av hög kvalitet, anpassade kabellängder och kabelfärger liksom en utförlig ISUZU D-MAX III monteringsanvisning medföljer elsatsen. Elsatsen monteras i bagageutrymmet på er bil. För att ansluta elsatsen måste det finnas permanent el (klämma 30) till styrdonet för släpvagnen baktill i bilen. På er ISUZU D-MAX III finns det redan en fordonsspecifik kabelgenomföring, som används av den fordonsspecifika 13-poliga elsatsen. Därför behöver man inte borra i fordonets bakplåt. Kablarna behöver inte anslutas var för sig till släpvagnsuttaget eftersom elsatsen redan har ett förberett uttag.

Släpvagnsuttaget har seriemässig utrustats med permanentplusfunktionen och laddledning. Med det kan man ansluta flera förbrukare (till exempel belysning inne i släpvagnen, ett kylaggregat eller radio) och dessutom ladda ett 12-voltsbatteri i släpvagnen.

Passande tillbehör för ECS Elsats 13-polig Top-tronic specifik (1)
    Monteringsanvisningar

    Här finns monteringsanvisningar på olika språk, efter artikeln flera kompletterande texter med monteringshjälp och extra bildmaterial som gör monteringen av produkten ännu lättare för dig.

    Bedömningar
    • (0)
    • (0)
    • (0)
    • (0)
    • (0)
    Betsätt den här artikeln!

    Här har du möjlighet att ge ett omdöme om den här produkten. Det ger värdefull information till andra som är intresserade av samma produkt när de köper.

    Det finns ännu ingen bedömning av den här produkten

    På den här platsen har du möjlighet att dokumentera dina åsikter och erfarenheter av den här produkten.
    På så sätt får andra intresserade värdefull information vid ett köp.

    lämpliga fordon

    Pickuper och terrängbilar hör till de populäraste modellerna från den japanska tillverkaren Isuzu. Fordonstillverkaren Isuzu producerar företrädesvis fordon från Suzuki, GM, Honda, Toyota och Subaru som licensreplikor och enligt de kända "badging"-metoden. Egna modeller tillverkas däremot endast sällan.

    • Isuzu D-MAX III (TFR, TFS)
      • Bilmodell
        Effekt
        Årsmodell
      • Bilmodell
        Isuzu D-MAX III (TFR, TFS) 1.9 DDI (TFR87)
        Effekt
        120 kW / 163 PS
        Årsmodell
        11.19 -
      • Bilmodell
        Isuzu D-MAX III (TFR, TFS) 1.9 DDI (TFR87J, TFR87)
        Effekt
        110 kW / 150 PS
        Årsmodell
        11.19 -
      • Bilmodell
        Isuzu D-MAX III (TFR, TFS) 1.9 DDI 4x4 (TFS87)
        Effekt
        120 kW / 163 PS
        Årsmodell
        11.19 -
      • Bilmodell
        Isuzu D-MAX III (TFR, TFS) 1.9 DDI 4x4 (TFS87J)
        Effekt
        110 kW / 150 PS
        Årsmodell
        11.19 -
      • Bilmodell
        Isuzu D-MAX III (TFR, TFS) 3.0 DDI 4x4 (TFS40J)
        Effekt
        130 kW / 177 PS
        Årsmodell
        11.19 -
      • Bilmodell
        Isuzu D-MAX III (TFR, TFS) BEV 4x4
        Effekt
        130 kW / 177 PS
        Årsmodell
        05.25 -
      • Bilmodell
        Isuzu D-MAX III (TFR, TFS) BEV 4x4
        Effekt
        140 kW / 190 PS
        Årsmodell
        02.26 -
      • Bilmodell
        Isuzu D-MAX III (TFR, TFS) DDi (TFR41J)
        Effekt
        120 kW / 163 PS
        Årsmodell
        11.24 -
      • Bilmodell
        Isuzu D-MAX III (TFR, TFS) DDi 4x4 (TFS41J)
        Effekt
        120 kW / 163 PS
        Årsmodell
        11.24 -
    Information från tillverkaren

    Säkert och transparent: GPSR-kompatibel tillverkarinformation. I enlighet med den nya EU-förordningen GPSR hittar du här all viktig information om tillverkaren av denna produkt. Detta inkluderar kontaktuppgifter som ger dig direkt tillgång till tillverkaren vid frågor eller problem. För oss är det viktigt att du som kund alltid har tillgång till all relevant information.

    Adress
    • ECS Electronics B.V.
    • Moerlaken 3
    • 4825 AR Breda
    • Noord-Brabant
    • Netherlands