ECS Elsats 13-polig Summer specifik - LEXUS LBX
ECS Elsats 13-polig Summer specifik - LEXUS LBX
- Aktivering krävs: Nej
- Avstängning av parkeringshjälpen: Nej
- lämplig för LEXUS LBX
- Årsmodell 09.23 -
- 98 % positiva omdömen
- Toppkvalitet
- snabba leveranser
- förstklassig rådgivning
Denna 13-poliga elsats från ECS levereras fordonsspecifikt för er LEXUS LBX . Med den här 13-poliga summer-elsatsen får du en akustisk varningssignal om en blinker på släpet är defekt.
Vårt tips! Om din LEXUS LBX har parkeringshjälp så kan den stängas av med en knapp på instrumentpanelen vid släpvagnsdrift. Den användarvänliga monteringsanvisningen för LEXUS LBX den välfungerande, fordonsspecifika kontakten och kabellängderna och kabelfärgerna som är anpassade till bilen är kvalitetsegenskaper hos den här elsatsen. Elsatsen monteras i bagageutrymmet på er bil. För att ansluta elsatsen måste det finnas permanent el (klämma 30) till styrdonet för släpvagnen baktill i bilen. På er LEXUS LBX finns det redan en fordonsspecifik kabelgenomföring, som används av den fordonsspecifika 13-poliga elsatsen. Därför behöver man inte borra i fordonets bakplåt. Elsatsens uttag är redan förberett. Man behöver alltså inte ansluta de enskilda kablarna i uttaget på släpet.
Om ni vill kunna använda ytterligare strömförbrukare (t.ex. kylbox, radio eller innebelysning) i släpvagnen och samtidigt ladda ett 12-voltsbatteri, så är denna elsats idealisk. Permanentplusfunktionen och laddledning finns redan i släpvagnsuttaget.
Här finns monteringsanvisningar på olika språk, efter artikeln flera kompletterande texter med monteringshjälp och extra bildmaterial som gör monteringen av produkten ännu lättare för dig.
Fordonen från Lexus kommer ifrån högprissegmentet och övertygar med anspråksfull kvalitet och förebildlig konstruktion. Lexus tillhör biltillverkaren Toyota och säljer sina fordon över hela världen numera.
-
Lexus LBX (_AYH1_, _AYA1_)
-
BilmodellEffektÅrsmodell
-
- Bilmodell
- Lexus LBX (_AYH1_, _AYA1_) Hybrid (MAYH10)
- Effekt
- 100 kW / 136 PS
- Årsmodell
- 09.23 -
-
- Bilmodell
- Lexus LBX (_AYH1_, _AYA1_) Hybrid AWD (MAYH15)
- Effekt
- 100 kW / 136 PS
- Årsmodell
- 09.23 -
-
Säkert och transparent: GPSR-kompatibel tillverkarinformation. I enlighet med den nya EU-förordningen GPSR hittar du här all viktig information om tillverkaren av denna produkt. Detta inkluderar kontaktuppgifter som ger dig direkt tillgång till tillverkaren vid frågor eller problem. För oss är det viktigt att du som kund alltid har tillgång till all relevant information.
- ECS Electronics B.V.
- Moerlaken 3
- 4825 AR Breda
- Noord-Brabant
- Netherlands



