ECS Elsats 13-polig relä specifik - NISSAN PRIMASTAR Buss
ECS Elsats 13-polig relä specifik - NISSAN PRIMASTAR Buss
- Aktivering krävs: Nej
- Avstängning av parkeringshjälpen: Nej
- lämplig för NISSAN PRIMASTAR Buss
- Årsmodell 09.08 -
- 98 % positiva omdömen
- Toppkvalitet
- snabba leveranser
- förstklassig rådgivning
Letar du efter en specifik elsats, som passar till dinNISSAN PRIMASTAR Buss? Då är denna 13-poliga elsats från ECS precis rätt. Om blinkerna på släpet fungerar som de ska, ser man direkt på bilens släpkontrollampa (C2) på instrumentpanelen med den här 13-poliga elsatsen. Släpkontrollampan på NISSAN PRIMASTAR Buss behöver inte frikopplas.
Extratipps från oss: Om ni vill kan ni även stänga av parkeringshjälpen på er NISSAN PRIMASTAR Buss med en knapp på instrumentpanelen. Denna elsats toppar med en förstklassig, fordonsspecifik kontakt, anpassade kabellängder och -färger och en detaljerad NISSAN PRIMASTAR Buss monteringsanvisning. Elsatsen monteras uteslutande i bagageutrymmet och behöver permanent-el (klämma 30) till styrdonet för släpet baktill i bilen. För montering av den fordonsspecifika 13-poliga elsatsen behöver bakplåten på bilen inte bearbetas.. Baktill på er NISSAN PRIMASTAR Buss finns det redan en passande kabelgenomföring som kan användas. Enligt tillverkaren ECS kan denna 13-poliga elsats monteras på 0.5 h. Enligt vår erfarenhet bör man ändå beräkna runt 1 h för montering av elsatsen.
Man kan utvidga släpvagnsuttaget för att driva strömförbrukare i släpvagnen (permanentplus) eller för laddning av ett separat batteri i släpvagnen (laddledning). Utvidgningssatsen 107650 behövs för utvidgning av funktionen permanentplus. Med utvidgningssatsen 139243 kan man beställa en kombinerad uppgraderingslösning för permanentplus och laddledning.
Här finns monteringsanvisningar på olika språk, efter artikeln flera kompletterande texter med monteringshjälp och extra bildmaterial som gör monteringen av produkten ännu lättare för dig.
Nissan grundades 1933 och har över 183 000 medarbetare. Sedan 1999 finns ett strategiskt partnerskap med Renault. Renault-Nissan-alliansen grundades och sedan 2010 finns det även ett partnerskap med Daimler AG (Mercedes-Benz).
-
Nissan PRIMASTAR Buss (X83)
-
BilmodellEffektÅrsmodell
-
- Bilmodell
- Nissan PRIMASTAR Buss (X83) dCi 115
- Effekt
- 84 kW / 114 PS
- Årsmodell
- 09.08 -
-
Säkert och transparent: GPSR-kompatibel tillverkarinformation. I enlighet med den nya EU-förordningen GPSR hittar du här all viktig information om tillverkaren av denna produkt. Detta inkluderar kontaktuppgifter som ger dig direkt tillgång till tillverkaren vid frågor eller problem. För oss är det viktigt att du som kund alltid har tillgång till all relevant information.
- ECS Electronics B.V.
- Moerlaken 3
- 4825 AR Breda
- Noord-Brabant
- Netherlands



