ECS Elsats 13-polig Databuss specifik - TOYOTA PROACE Skåp
ECS Elsats 13-polig Databuss specifik - TOYOTA PROACE Skåp
- Aktivering krävs: Ja
- Avstängning av parkeringshjälpen: Ja
- lämplig för TOYOTA PROACE Skåp
- Årsmodell 06.13 - 03.16
- 98 % positiva omdömen
- Toppkvalitet
- snabba leveranser
- förstklassig rådgivning
Letar du efter en specifik elsats, som passar till dinTOYOTA PROACE Skåp? Då är denna 13-poliga elsats från ECS precis rätt. När den 13poliga elsatsen integrerats i databussystemet i er TOYOTA PROACE Skåp, indikerar den på ett tillförlitligt sätt via bilens eget system om det är något fel på släpets belysning. Efter montering av den elsatsen måste bilen ställas in på släpvagnsdrift.
Med hjälp av den 13 poliga elsatsen CAN-bus modul regleras frånkopplingen av den fabriksmonterade parkeringshjälpen på din TOYOTA PROACE Skåp automatiskt. Tillverkaren ECS anger en monteringstid på 1 h för denna 13-poliga elsats. Med vår mångåriga erfarenhet av montering av elsatser rekommenderar vi ändå att du planerar in 1.5 h för monteringen.
Med utvidgningssatsen ZB6335 kan dimbakljusen deaktiveras. Det är enligt tyska vägtrafikförordningen StVZO §49a St. 9a förbjudet att använda cykelhållare (lasthållare) om dimbakljusen inte stängs av automatiskt. Om er TOYOTA PROACE Skåp har två dimbakljus, måste ni montera två extra utvidgningssatser ZB6335.
Man kan utvidga släpvagnsuttaget för att driva strömförbrukare i släpvagnen (permanentplus) eller för laddning av ett separat batteri i släpvagnen (laddledning). Utvidgningssatsen 107650 behövs för utvidgning av funktionen permanentplus. Med utvidgningssatsen 139243 kan man beställa en kombinerad uppgraderingslösning för permanentplus och laddledning.
Här finns monteringsanvisningar på olika språk, efter artikeln flera kompletterande texter med monteringshjälp och extra bildmaterial som gör monteringen av produkten ännu lättare för dig.
Toyota räknas med sina över 300 000 anställda som ledande på bilmarknaden för tillfället. Koncernen har ett strategiskt samarbete med Subaru och Isuzu, medan Daihatsu, Hino, Lexus och Scion hör till den egna portföljen.
-
Toyota PROACE Skåp (MDX_)
-
BilmodellEffektÅrsmodell
-
- Bilmodell
- Toyota PROACE Skåp (MDX_) 1.6 D (MDX9)
- Effekt
- 66 kW / 90 PS
- Årsmodell
- 06.13 - 03.16
-
- Bilmodell
- Toyota PROACE Skåp (MDX_) 2.0 D (MDX3)
- Effekt
- 94 kW / 128 PS
- Årsmodell
- 06.13 - 03.16
-
- Bilmodell
- Toyota PROACE Skåp (MDX_) 2.0 D (MDX6)
- Effekt
- 120 kW / 163 PS
- Årsmodell
- 06.13 - 03.16
-
- Bilmodell
- Toyota PROACE Skåp (MDX_) 2.0 D 4x4 (MDX4)
- Effekt
- 94 kW / 128 PS
- Årsmodell
- 06.13 - 03.16
-
Säkert och transparent: GPSR-kompatibel tillverkarinformation. I enlighet med den nya EU-förordningen GPSR hittar du här all viktig information om tillverkaren av denna produkt. Detta inkluderar kontaktuppgifter som ger dig direkt tillgång till tillverkaren vid frågor eller problem. För oss är det viktigt att du som kund alltid har tillgång till all relevant information.
- ECS Electronics B.V.
- Moerlaken 3
- 4825 AR Breda
- Noord-Brabant
- Netherlands



