ECS Elsats 13-polig Databuss specifik - CITROËN C2
ECS Elsats 13-polig Databuss specifik - CITROËN C2
- Aktivering krävs: Ja
- Avstängning av parkeringshjälpen: Ja
- lämplig för CITROËN C2
- Årsmodell 11.05 - 09.12
- 98 % positiva omdömen
- Toppkvalitet
- snabba leveranser
- förstklassig rådgivning
Denna 13-poliga ECS elsats levereras speciellt för er CITROËN C2. När den 13poliga elsatsen integrerats i databussystemet i er CITROËN C2, indikerar den på ett tillförlitligt sätt via bilens eget system om det är något fel på släpets belysning. Efter montering av den elsatsen måste bilen ställas in på släpvagnsdrift.
Med hjälp av den 13 poliga elsatsen CAN-bus modul regleras frånkopplingen av den fabriksmonterade parkeringshjälpen på din CITROËN C2 automatiskt. På er CITROËN C2 finns det redan en fordonsspecifik kabelgenomföring, som används av den fordonsspecifika 13-poliga elsatsen. Därför behöver man inte borra i fordonets bakplåt. Enligt tillverkaren ECS kan denna 13-poliga elsats monteras på 1 h. Enligt vår erfarenhet bör man ändå beräkna runt 1.5 h för montering av elsatsen.
Med utvidgningssatsen ZB6335 kan dimbakljusen deaktiveras. Det är enligt tyska vägtrafikförordningen StVZO §49a St. 9a förbjudet att använda cykelhållare (lasthållare) om dimbakljusen inte stängs av automatiskt. Om er CITROËN C2 har två dimbakljus, måste ni montera två extra utvidgningssatser ZB6335.
I elsatsen finns för driften av elektriska förbrukare i släpet redan funktionen permanentplus. Utöver det finns möjligheten att utvidga släpvagnsuttaget för laddning av ett separat batteri i släpvagnen (laddledning). Beställ i så fall även utvidgningssatsen 139243.
Här finns monteringsanvisningar på olika språk, efter artikeln flera kompletterande texter med monteringshjälp och extra bildmaterial som gör monteringen av produkten ännu lättare för dig.
-
Citroën C2 (JM_)
-
BilmodellEffektÅrsmodell
-
- Bilmodell
- Citroën C2 (JM_) 1.1
- Effekt
- 44 kW / 60 PS
- Årsmodell
- 09.03 - 09.12
-
- Bilmodell
- Citroën C2 (JM_) 1.4
- Effekt
- 54 kW / 73 PS
- Årsmodell
- 09.03 - 12.09
-
- Bilmodell
- Citroën C2 (JM_) 1.4 16V
- Effekt
- 65 kW / 90 PS
- Årsmodell
- 04.05 - 12.09
-
- Bilmodell
- Citroën C2 (JM_) 1.4 HDi
- Effekt
- 50 kW / 68 PS
- Årsmodell
- 07.03 - 12.09
-
- Bilmodell
- Citroën C2 (JM_) 1.6
- Effekt
- 80 kW / 109 PS
- Årsmodell
- 07.03 - 10.10
-
- Bilmodell
- Citroën C2 (JM_) 1.6 HDi
- Effekt
- 80 kW / 109 PS
- Årsmodell
- 09.05 - 12.09
-
- Bilmodell
- Citroën C2 (JM_) 1.6 VTS
- Effekt
- 90 kW / 122 PS
- Årsmodell
- 10.04 - 12.09
-
Säkert och transparent: GPSR-kompatibel tillverkarinformation. I enlighet med den nya EU-förordningen GPSR hittar du här all viktig information om tillverkaren av denna produkt. Detta inkluderar kontaktuppgifter som ger dig direkt tillgång till tillverkaren vid frågor eller problem. För oss är det viktigt att du som kund alltid har tillgång till all relevant information.
- ECS Electronics B.V.
- Moerlaken 3
- 4825 AR Breda
- Noord-Brabant
- Netherlands



