AUTO-HAK Dragkrok fast med påskruvad kula - SUZUKI GRAND VITARA II
AUTO-HAK Dragkrok fast med påskruvad kula - SUZUKI GRAND VITARA II
- Släpvagnsvikt: 1600 kg
- Stödlast: 85 kg
- lämplig för SUZUKI GRAND VITARA II
- Årsmodell 08.10 - 02.15
- 98 % positiva omdömen
- Toppkvalitet
- snabba leveranser
- förstklassig rådgivning
- Fordonsutrustningslinje/-variant: X30
Hållfasthet och lågt pris utmärker den fasta dragkroken med påskruvat kulhuvud från tillverkaren AUTO-HAK. Den passar till er SUZUKI GRAND VITARA II och är ett prisvärt val som utmärker sig genom sin hållfasthet.
Det speciella med den här dragkroken är att den klarar en stödlast på 85 kg och en släpvikt på upp till 1600 kg. Tillverkaren AUTO-HAK anger ett D-värde på 8.85 kN.
Den här kopplingen kräver en utskärning i det icke synliga området av stötfångaren. En schablon eller måtten för utskärningen i stötfångaren finns i monteringsanvisningen.
Denna SUZUKI GRAND VITARA II dragkrok är planerad för att bära cykelhållare. Lämpliga sådana finns i kategorin "Cykelhållare".
Den beställda varan innehåller en utförlig monteringsanvisning från AUTO-HAK. Pulverlackeringen av släpvagnskopplingen skyddar den mot korrosion och gör den ytterst belastningstålig. Dessa egenskaper uppnås med en speciell ytbehandling av metallytan, där man genom elektrisk laddning och värmebehandling skapar ett permanent skikt av plastpulverlack.
Den fasta dragkrokens kula kan störa parkeringshjälpens sensorer. Om kulhuvudet befinner sig inom sensorernas registreringsområde kan det tolkas som ett permanent hinder vid backning. Biltillverkarens uppgifter och riktvärden i bilens instruktionsbok ska beaktas när man vill montera en dragkrok.
Här finns monteringsanvisningar på olika språk, efter artikeln flera kompletterande texter med monteringshjälp och extra bildmaterial som gör monteringen av produkten ännu lättare för dig.
Suzuki är kända för sina motorcyklar, och internationellt exporterar de fler än alla andra tillverkare. Till portföljen hör dock även utombordsmotorer och personbilar. Bilarna produceras dock endast för främmande tillverkare eftersom det inte lönar sig med en egen modellserie. Volkswagen är delaktiga i traditionsföretaget med en liten procentandel.
-
Suzuki GRAND VITARA II (JT, TE, TD)
-
BilmodellEffektÅrsmodell
-
- Bilmodell
- Suzuki GRAND VITARA II (JT, TE, TD) 1.9 DDiS Allhjulsdrift (JT419, TD44, JB419WD, JB419XD,...
- Effekt
- 95 kW / 129 PS
- Årsmodell
- 10.05 - 02.15
-
Säkert och transparent: GPSR-kompatibel tillverkarinformation. I enlighet med den nya EU-förordningen GPSR hittar du här all viktig information om tillverkaren av denna produkt. Detta inkluderar kontaktuppgifter som ger dig direkt tillgång till tillverkaren vid frågor eller problem. För oss är det viktigt att du som kund alltid har tillgång till all relevant information.
- Auto-Hak Sp. z o.o.
- ul.Sloneczna 16K
- 76-200 Slupsk
- Województwo pomorskie
- Poland



