GDW Dragkrok avtagbar Dragkulan insatt bakifrån - AUDI 200 C3 Avant
GDW Dragkrok avtagbar Dragkulan insatt bakifrån - AUDI 200 C3 Avant
- Stödlast: 75 kg
- D-värde: 8 kN
- lämplig för AUDI 200 C3 Avant
- Årsmodell 07.89 - 12.90
- 98 % positiva omdömen
- Toppkvalitet
- snabba leveranser
- förstklassig rådgivning
Denna avtagbara dragkrok som matchar in bakifrån från GDW har ett smidig hävarmssystem och är en beprövad variant för er AUDI 200 C3 Avant . GDW T35 hand- och spaksystem är ett av de mest prisvärda systemen av sin typ. Med sammanlagt fyra skruvar fästs kulhalsmonteringen på basstödet.
Artikeln 218918 kan skydda den här dragkroken från att stjälas. Denna dragkrok är testad för en stödlast upp till 75 kg. Tillverkaren GDW anger ett D-värde på 8 kN.
Den här dragkroken måste godkännas av bilprovningen. Ansökan om godkännande skickar vi automatiskt efter beställningen. Er dragkrok får då ett individuellt kontrollnummer, som förs in på typskylten. Den eftermonterade AUDI 200 C3 Avant släpvagnskopplingen måste visas upp för bilprovningen för individuellt godkännande. Efter kontrollen måste kopplingen föras in i fordonsdokumenten.
Det synliga området av stötfångaren behöver inte bearbetas.
I vår kategori "Cykelhållare" finns det passande transportlösningar även för er AUDI 200 C3 Avant dragkrok.
Till denna produkt får du även en utförlig monteringsanvisning från tillverkaren GDW. Denna dragkrok är dopplackerad för att bli väderbeständig och rostskyddad. Vid dopplackeringen doppas släpvagnskopplingen i en speciell och okänslig lack.
Biltillverkarens uppgifter och riktvärden i bilens instruktionsbok ska beaktas när man vill montera en dragkrok.
Här finns monteringsanvisningar på olika språk, efter artikeln flera kompletterande texter med monteringshjälp och extra bildmaterial som gör monteringen av produkten ännu lättare för dig.
Audi, grundat 1909, är en premiumtillverkare av bilar och en av de mest framgångsrika bilmärkena inom motorsporten. Audi tillhör AUDI-koncernen och utgör tillsammans med Seat och Lamborghini den sportorienterade märkesgruppen inom VW.
-
Audi 200 C3 Avant (447, 448)
-
BilmodellEffektÅrsmodell
-
- Bilmodell
- Audi 200 C3 Avant (447, 448) 2.2 20V Turbo quattro
- Effekt
- 162 kW / 220 PS
- Årsmodell
- 07.89 - 12.90
-
Säkert och transparent: GPSR-kompatibel tillverkarinformation. I enlighet med den nya EU-förordningen GPSR hittar du här all viktig information om tillverkaren av denna produkt. Detta inkluderar kontaktuppgifter som ger dig direkt tillgång till tillverkaren vid frågor eller problem. För oss är det viktigt att du som kund alltid har tillgång till all relevant information.
- GDW nv
- Hoogmolenwegel 23
- 8790 Waregem
- Vlaams Gewest
- Belgium



