AUTO-HAK Dragkrok för fyrkantsfäste med påskruvad kula - TOYOTA SIENNA
AUTO-HAK Dragkrok för fyrkantsfäste med påskruvad kula - TOYOTA SIENNA
- Släpvagnsvikt: 3500 kg
- Stödlast: 100 kg
- lämplig för TOYOTA SIENNA
- Årsmodell 08.97 - 12.02
.png)
- 98 % positiva omdömen
- Toppkvalitet
- snabba leveranser
- förstklassig rådgivning
Dragkroken är konstruerad för en släpvikt på max 3500 kg och en stödlast på 100 kg. Det maximala D-värdet ligger enligt AUTO-HAK på 14 kN.
Vi föreslår en släpvagnskoppling som kan vara fast, fällbar eller avtagbar för att under lång tid klara tunga laster såsom biltransportsläp, husvagnar med svängningsdämparsystem eller cykelhållare.
Den detaljerade monteringsanvisningen från tillverkaren AUTO-HAK medföljer produkten. Dragkroken är pulverlackerad. Vid den här moderna ytbehandlingsmetoden förs ett skikt av plastpulverlack på med elektrostatisk och termiska medel på metallytan, som då kan belastas hårt och är skyddad mot korrosion.
Anvisningar och föreskrifter från tillverkaren i bilens instruktionsbok beträffande eftermontering av släpvagnskopplingar ska beaktas.
- draganordning: för fordon med befintligt fyrkantsfäste
Här finns monteringsanvisningar på olika språk, efter artikeln flera kompletterande texter med monteringshjälp och extra bildmaterial som gör monteringen av produkten ännu lättare för dig.
Toyota räknas med sina över 300 000 anställda som ledande på bilmarknaden för tillfället. Koncernen har ett strategiskt samarbete med Subaru och Isuzu, medan Daihatsu, Hino, Lexus och Scion hör till den egna portföljen.
-
Toyota SIENNA (_L1_)
-
BilmodellEffektÅrsmodell
-
- Bilmodell
- Toyota SIENNA (_L1_) 3.0 (MCL10_)
- Effekt
- 143 kW / 194 PS
- Årsmodell
- 08.97 - 12.02
-
- Bilmodell
- Toyota SIENNA (_L1_) 3.0 (MCL10_)
- Effekt
- 154 kW / 209 PS
- Årsmodell
- 08.97 - 12.02
-