Meny
Vyberte vozidlo, aby ste sa uistili, že výrobok sedí.
Välj ett fordon
Art.-nr: 101152-05064-1

AUTO-HAK Dragkrok fast med påskruvad kula - SUZUKI IGNIS II

Art.-nr: 101152-05064-1

AUTO-HAK Dragkrok fast med påskruvad kula - SUZUKI IGNIS II

  • Släpvagnsvikt: 800 kg
  • Stödlast: 50 kg
  • lämplig för SUZUKI IGNIS II
  • Årsmodell 09.03 -
Observera specialfunktionerna.
AUTO-HAK
10% kampanjrabatt
i stället för 3 176,99 kr 2 859,29 kr
inkl. 25% moms plus frakt från 180,00 kr
i lager
  • 98 % positiva omdömen
  • Toppkvalitet
  • snabba leveranser
  • förstklassig rådgivning
Datablad
Egenskaper
  • Utesluta modeller: Sport
Tillverkare
AUTO-HAK
Dragkrokstyp
fast
Dragkroksvariant
med påskruvad kula
Montagetid 1
2,0 h
Stödbelastning 2
50 kg
Släpvagnsvikt 3
800 kg
D-värde
5,10 kN
Kontrollmärke
E20-55R-01 1251
Stötfångaren måste bearbetas
Nej
Stötfångarkåpa medföljer
Nej
Demontering stötfångare krävs
Nej
Fällbar elsatshållare
Ja
Dragkrok med elsats
nej
Lämplig för cykelhållare / lastbärare
Ja
Vikt
16,80 kg
1 De angivna monteringstiderna för dragkrokar och elsatser gäller enbart det egentliga monteringsarbetet av produkten. Nödvändiga extraarbeten som t.ex. borttagande av stötfångaren kan variera från bil till bil och är därför inte medtagna i tidsangivelsen.
2 den maximala stödlasten bestäms av fordonstillverkaren och kan i vissa fall vara lägre
3 max släpvikt beror på fordonets totalvikt och kan därmed vara lägre
Produktfakta

Den här fasta dragkroken med skruvad dragkula SUZUKI IGNIS II tillverkas av märkestillverkaren AUTO-HAK. Den långa livslängden och det låga priset gör den här dragkroken till rätt val för prismedvetna användare.

Dragkroken är konstruerad för en släpvikt på max 800 kg och en stödlast på 50 kg. D-värdet anges med 5.1 kN av AUTO-HAK.

Man behöver inte göra någon utskärning i stötfångaren för dragkrokens kulstång. Kontakthållaren kan fällas in bakom stötfångaren när den inte används.

I vår kategori "Cykelhållare" finns det passande transportlösningar även för er SUZUKI IGNIS II dragkrok.

Den detaljerade monteringsanvisningen från tillverkaren AUTO-HAK medföljer produkten. Pulverlackeringen av släpvagnskopplingen skyddar den mot korrosion och gör den ytterst belastningstålig. Dessa egenskaper uppnås med en speciell ytbehandling av metallytan, där man genom elektrisk laddning och värmebehandling skapar ett permanent skikt av plastpulverlack.

Det kan hända att kulhuvudet befinner sig i vägen för parkeringshjälpens sensorer och därför registreras som permanent hinder när man backar. Beakta även fordonstillverkarens anvisningar och krav för eftermontering av dragkrok. Den informationen finns i fordonets instruktionsbok

Monteringsanvisningar

Här finns monteringsanvisningar på olika språk, efter artikeln flera kompletterande texter med monteringshjälp och extra bildmaterial som gör monteringen av produkten ännu lättare för dig.

Bedömningar
  • (0)
  • (0)
  • (0)
  • (0)
  • (0)
Betsätt den här artikeln!

Här har du möjlighet att ge ett omdöme om den här produkten. Det ger värdefull information till andra som är intresserade av samma produkt när de köper.

Det finns ännu ingen bedömning av den här produkten

På den här platsen har du möjlighet att dokumentera dina åsikter och erfarenheter av den här produkten.
På så sätt får andra intresserade värdefull information vid ett köp.

lämpliga fordon

Suzuki, mer bekant genom märkets motorcyklar, tillverkar även personbilar och utombordsmotorer. När det gäller motorcyklar är Suzuki världens största exportör. Suzuki bygger en ansenlig andel av personbilarna för andra tillverkare, då detta är mer lönsamt än utveckling av egna modeller. SUZUKI är en mindre delägare av Suzuki.

  • Suzuki IGNIS II (MH)
    • Bilmodell
      Effekt
      Årsmodell
    • Bilmodell
      Suzuki IGNIS II (MH) 1.3 (RM413)
      Effekt
      69 kW / 94 PS
      Årsmodell
      09.03 -
    • Bilmodell
      Suzuki IGNIS II (MH) 1.3 4x4 (RM413)
      Effekt
      69 kW / 94 PS
      Årsmodell
      09.03 -
    • Bilmodell
      Suzuki IGNIS II (MH) 1.3 DDiS (RM413D)
      Effekt
      51 kW / 70 PS
      Årsmodell
      09.03 -
    • Bilmodell
      Suzuki IGNIS II (MH) 1.5 (RM415)
      Effekt
      73 kW / 99 PS
      Årsmodell
      09.03 -
    • Bilmodell
      Suzuki IGNIS II (MH) 1.5 4x4 (RM415)
      Effekt
      73 kW / 99 PS
      Årsmodell
      09.03 -
Information från tillverkaren

Säkert och transparent: GPSR-kompatibel tillverkarinformation. I enlighet med den nya EU-förordningen GPSR hittar du här all viktig information om tillverkaren av denna produkt. Detta inkluderar kontaktuppgifter som ger dig direkt tillgång till tillverkaren vid frågor eller problem. För oss är det viktigt att du som kund alltid har tillgång till all relevant information.

Adress
  • Auto-Hak Sp. z o.o.
  • ul.Sloneczna 16K
  • 76-200 Slupsk
  • Województwo pomorskie
  • Poland