AUTO-HAK Dragkrok avtagbar Dragkulan insatt bakifrån - FIAT SCUDO Buss
AUTO-HAK Dragkrok avtagbar Dragkulan insatt bakifrån - FIAT SCUDO Buss
- Släpvagnsvikt: 2600 kg
- Stödlast: 100 kg
- lämplig för FIAT SCUDO Buss
- Årsmodell 01.22 -
- 98 % positiva omdömen
- Toppkvalitet
- snabba leveranser
- förstklassig rådgivning
- Kontrollera om det finns någon släpvikt angiven för bilen
Er FIAT SCUDO Buss kan utrustas med den härd dragkroken som sticks in bakifrån från AUTO-HAK. Den här beprövade modellen tillverkas med ett enkelt hävarmssystem. Det prisvärda Auto Hak SEMIAUTOMATIC-systemet utmärker sig särskilt genom enkel hantering. Auto Hak SEMIAUTOMATIC-systemet är i klass med system från välkända tillverkare i kategorin spaksystem vad det gäller kvalitet och är därför perfekt för din FIAT SCUDO Buss.
Dragkroken är konstruerad för en släpvikt på max 2600 kg och en stödlast på 100 kg. D-värdet anges med 13.9 kN av AUTO-HAK.
För att montera dragkrokens kulstång behöver man inte demontera stötfångaren.
I vår kategori "Cykelhållare" finns det passande transportlösningar även för er FIAT SCUDO Buss dragkrok.
Till denna produkt får du även en utförlig monteringsanvisning från tillverkaren AUTO-HAK. Dragkroken är pulverlackerad. Vid den här moderna ytbehandlingsmetoden förs ett skikt av plastpulverlack på med elektrostatisk och termiska medel på metallytan, som då kan belastas hårt och är skyddad mot korrosion.
Anvisningar och föreskrifter från tillverkaren i bilens instruktionsbok beträffande eftermontering av släpvagnskopplingar ska beaktas.
Här finns monteringsanvisningar på olika språk, efter artikeln flera kompletterande texter med monteringshjälp och extra bildmaterial som gör monteringen av produkten ännu lättare för dig.
Fiat är stammärket i Fiat-gruppen. Fiat själva grundades 1899 och produktportföljen omfattar personbilar och transportbilar. Till Fiat-gruppen hör Alfa Romeo och Lancia och det finns majoritetsintresse i Chrysler, Ferrari och Maserati.
-
Fiat SCUDO Buss
-
BilmodellEffektÅrsmodell
-
- Bilmodell
- Fiat SCUDO Buss 2.0 Multijet 180 (506)
- Effekt
- 130 kW / 177 PS
- Årsmodell
- 02.24 - 04.25
-
- Bilmodell
- Fiat SCUDO Buss 2.2 Multijet 150 (506)
- Effekt
- 110 kW / 150 PS
- Årsmodell
- 05.25 -
-
- Bilmodell
- Fiat SCUDO Buss 2.2 Multijet 180 (506)
- Effekt
- 132 kW / 180 PS
- Årsmodell
- 05.25 -
-
- Bilmodell
- Fiat SCUDO Buss E-SCUDO (507)
- Effekt
- 100 kW / 136 PS
- Årsmodell
- 01.22 - 10.23
-
- Bilmodell
- Fiat SCUDO Buss E-SCUDO (507)
- Effekt
- 100 kW / 136 PS
- Årsmodell
- 11.23 -
-
Säkert och transparent: GPSR-kompatibel tillverkarinformation. I enlighet med den nya EU-förordningen GPSR hittar du här all viktig information om tillverkaren av denna produkt. Detta inkluderar kontaktuppgifter som ger dig direkt tillgång till tillverkaren vid frågor eller problem. För oss är det viktigt att du som kund alltid har tillgång till all relevant information.
- Auto-Hak Sp. z o.o.
- ul.Sloneczna 16K
- 76-200 Slupsk
- Województwo pomorskie
- Poland



