Trail-Tec Elsats 13-polig relä specifik - RENAULT MASTER II Buss
Trail-Tec Elsats 13-polig relä specifik - RENAULT MASTER II Buss
- Aktivering krävs: Nej
- Avstängning av parkeringshjälpen: Nej
- lämplig för RENAULT MASTER II Buss
- Årsmodell 07.98 - 10.01

- 98 % positiva omdömen
- Toppkvalitet
- snabba leveranser
- förstklassig rådgivning
Letar du efter en specifik elsats, som passar till dinRENAULT MASTER II Buss? Då är denna 13-poliga elsats från Trail-Tec precis rätt. Om blinkerna på släpet fortfarande fungerar visas det med den här 13-poliga relä-elsatsen med hjälp av en kontrollampa (C2) direkt på instrumentpanelen.
Vårt tips! Om din RENAULT MASTER II Buss har parkeringshjälp så kan den stängas av med en knapp på instrumentpanelen vid släpvagnsdrift. Fordonsspecifika kontakter av hög kvalitet, anpassade kabellängder och kabelfärger liksom en utförlig RENAULT MASTER II Buss monteringsanvisning medföljer elsatsen. En kabelgenomföring som passar till den fordonsspecifika 13-poliga elsatsen finns redan i er RENAULT MASTER II Buss. Därför behöver ni inte borra hål genom bakplåten på bilen vid monteringen.
Man kan utvidga släpvagnsuttaget för att driva strömförbrukare i släpvagnen (permanentplus) eller för laddning av ett separat batteri i släpvagnen (laddledning). Utvidgningssatsen 107650 behövs för utvidgning av funktionen permanentplus. Med utvidgningssatsen 139243 kan man beställa en kombinerad uppgraderingslösning för permanentplus och laddledning.
All viktig information om möjligheterna att eftermontera denna Trail-Tec elsats finns i bilens instruktionsbok. Här finns även de särskilda anmärkningarna och instruktionerna från RENAULT.
Här finns monteringsanvisningar på olika språk, efter artikeln flera kompletterande texter med monteringshjälp och extra bildmaterial som gör monteringen av produkten ännu lättare för dig.
Den franska bilkoncernen Renault grundades 1898 och har över 125 000 anställda i hela världen. Sedan Renault och Nissan samarbetar som "Renault-Nissan" räknas företaget in bland de största fordonstillverkarna i världen.
-
Renault MASTER II Buss (JD)
-
BilmodellEffektÅrsmodell
-
- Bilmodell
- Renault MASTER II Buss (JD) 2.5 D
- Effekt
- 59 kW / 80 PS
- Årsmodell
- 07.98 - 01.01
-
- Bilmodell
- Renault MASTER II Buss (JD) 2.8 dTI
- Effekt
- 84 kW / 114 PS
- Årsmodell
- 07.98 - 10.01
-